חזרה מחופשת חנוכה

אתם כבר מכירים אותי ויודעים שאני אוהבת לערוך שיח עם התלמידים שלי לאחר כל חופשה (את האמת? גם אחרי כל סוף שבוע, זה חלק מפיתוח השפה הדבורה). אז הנה 2 רעיונות למשחקים שמטרתם איוורור רגשות וסיכום החוויות מחופשת חנוכה. את המשחקים אפשר לשחק גם בצורה וירטואלית (זום וכו') וגם פנים מול פנים.

1. הכנתי משחק שאלות על החופשה. כל תלמיד בוחר מספר, עונה על השאלה שמתחבאת מאחורי המספר. אח"כ הוא בוחר תלמיד נוסף שיענה על אותה השאלה. בסוף אני תמיד שואלת אם יש עוד תלמידים שרוצים לשתף ולענות על אותה השאלה. ככה השיח מתגלגל…

עוד הצעה- לבקש מהתלמידים לכתוב שאלות שקשורות לחופשה ולהכין ביחד איתם משחק מסוג זה. את המשחק הכנתי באתר WORDWALL.

כדי לשחק את המשחק לחצו את החיצים בצד ימין למטה, כך תוכלו להגדיל ולשחק עם התלמידים.

2. א'-ב' סיכום חופשה- מבקשים מכל התלמידים לכתוב את כל אותיות הא'-ב' בצורה אנכית. לאחר מכן, נותנים להם למלא במשך מספר דקות כמה שיותר מילים שקשורות לחופשה להם. לאחר שמילאו (לא חובה את הכל), מסובבים את הסביבון הווירטואלי וכשהוא נעצר על אות כל המשתתפים שרוצים אומרים את המילה שכתבו ומספרים על הקשר של המילה לחופשה שלהם. הנה לדוגמה א'-ב' סיכום החופשה שלי (בינתיים):

סיכום החופשה שלי

הנה הסביבון הווירטואלי שניתן להשתמש בו. בחרו באופציה של אותיות א'-ת'. חכו מספר שניות עד שיעלה. כדי להגדיל אותו לחצו על המרובע בצד ימין למטה.

רוצים עוד רעיונות? הנה פוסט נוסף שכתבתי בעבר על רעיונות לשיח על חוויות מהחופשה.

עדיין לא חברים שלי בפייסבוק? הקישור כאן

פתחתי קבוצת וואטסאפ שקטה לעדכונים, רעיונות ומידע על סדנאות. רוצים להצטרף? לחצו כאן

בינתיים… המשך חופשה מהנה,

מור קנדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קורסים
קורסים אונליין
Workshop
סדנאות והשתלמויות
  • תגיות

  • פוסטים אחרונים

  • קטגוריות